Magdalena Kuźmiuk

120 milionów czy 80? Spór miasta Białystok z wykonawcą miejskiego stadionu firmą Eiffage bez finału

Budowa stadionu miejskiego przy ulicy Słonecznej rozpoczęła się w 2010 roku. Na jej zakończenie trzeba było czekać cztery lata. Koszt inwestycji przekroczył Fot. Wojciech Wojtkielewicz Budowa stadionu miejskiego przy ulicy Słonecznej rozpoczęła się w 2010 roku. Na jej zakończenie trzeba było czekać cztery lata. Koszt inwestycji przekroczył 200 milionów złotych.
Magdalena Kuźmiuk

W Sądzie Najwyższym miała się wczoraj odbyć rozprawa w procesie miasto Białystok kontra pierwszy wykonawca stadionu. Postępowanie znów zostało zawieszone. Wniosły o to strony. Liczą, że w końcu uda się dojść do porozumienia.

Jednak o szczegółach tej ugody ani firma Eiffage, ani miasto nie chcą mówić. Zasłaniają się tym, że sprawa toczy się już przed Sądem Najwyższym. Tymczasem ten nie wyznaczył terminu kolejnego posiedzenia.

- Miasto, mając na względzie ochronę finansów publicznych, czas i koszty egzekucji, nie będzie stawać w opozycji, jeżeli zawarcie ugody w tej sprawie będzie miało nastąpić z korzyścią dla interesu miasta - pisze w oświadczeniu rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.