Patryk Osadnik

1327 drzew posadzono w Parku Śląskim. Wcześniej tyle samo wycięto

Do Parku Śląskiego trafiły specjalnie ukorzenione drzewa, które po posadzeniu latem mają wytrzymać upały i suszę Fot. patryk osadnik Do Parku Śląskiego trafiły specjalnie ukorzenione drzewa, które po posadzeniu latem mają wytrzymać upały i suszę
Patryk Osadnik

W Parku Śląskim posadzono 1327 nowych drzew. To symboliczna odpowiedź marszałka na wycinkę takiej samej liczby drzew przez dewelopera bezpośrednio obok parku.

Nowe nasadzenia odbyły się 2 sierpnia. Wzięli w niej udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, społecznicy, harcerze czy pracownicy Parku Śląskiego. Lipy, klony, graby i jarząby ufundowało Nadleśnictwo Kobiór w ramach działał proekologicznych.

- Z uwagi na złe informacje, które docierały do nas z Chorzowa, czyli plan wycinki 1327 drzew na historycznym terenie Parku Śląskiego, pomyślałem, że my te drzewa możemy zasadzić w naszym parku. To pewien gest, symbol, który ma pokazać, że wszystko jest w rękach urzędników - mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

Akcja miała nie tylko walor ekologiczny. Była to kolejna tura politycznych szachów pomiędzy Chełstowskim i Andrzejem Kotalą, prezydentem Chorzowa. Pomiędzy nimi wciąż trwa walka o sposób zatrzymania wycinki drzew na historycznym terenie parku.

Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.