142 paczki dla Ukraińców od uczniów z Kobylnicy

Czytaj dalej
Fot. ZSS Kobylnica
Zbigniew Marecki

142 paczki dla Ukraińców od uczniów z Kobylnicy

Zbigniew Marecki

Kobylniccy uczniowie przygotowali w tym roku 142 paczki, które trafią na Ukrainę. Paczki trafią do rodzin potrzebujących wsparcia. To już druga akcja uczniów z Kobylnicy.

Koordynatorki akcji, którą przeprowadzono w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy - Weronika Kwaśniewska, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu „Kornelowskie Słońce” i Dorota Kopacz, nauczycielka języka niemieckiego - 14 listopada, podczas jej podsumowania, miały komu dziękować i gratulować zaangażowania w wolontariackie dzieło.

W poszczególnych grupach wiekowych doceniono największą aktywność klas: I a SP (wychowawca Małgorzata Chudzińska), III d SP (wych. Irena Duda), IV c SP (wych. Magdalena Wieczorek) i II d gimnazjum (wych. Renata Zawadzka).

Podsumowano także konkurs rodzinny na kartkę świąteczną. W tegorocznej edycji wpłynęły na konkurs kartki z życzeniami w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim. Nagrody w kategorii klas I-III SP otrzymali: I miejsce - Dominika Ludwiczak, II miejsce - Dominika Rosłan, III miejsce - Agata Ujma. Nagrody w kategorii klas IV-VI trafiły do: Pauliny Wojtaszek (I miejsce), Oliwii Kościelnej (II miejsce) i Anastazji Winiczyk (III miejsce).

Nagrody w kategorii klas I-III gimnazjum otrzymali: I miejsce - Kornelia Gawrych, II miejsce - Julia Młynarczyk, III miejsce - Szymon i Jolanta Przyborek.

Idea wysyłania paczek świątecznych, która jest znana na całym świecie, w Kobylnicy została podjęta jesienią 2015 r. na jednym ze spotkań samorządu uczniowskiego w Zespole Szkół Samorządowych, gdy tematem wiodącym była sytuacja uchodźców i przyczyny opuszczania przez wielu ludzi swoich ojczyzn.

Wnioskiem z dyskusji była uczniowska oferta pomocy najbardziej potrzebującym rówieśnikom na Ukrainie. W ten sposób kobylniccy uczniowie dołączyli do realizowanej wcześniej w Słupsku - głównie przez uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Szkoły Podstawowej nr 9 - akcji „Prezent pod choinkę”.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.