15. rocznica śmierci papieża Polaka. 2 kwietnia zatrzymaj się, pomódl, zapal w oknie świece

Czytaj dalej
Fot. Wolontariat GPS
Justyna Tota

15. rocznica śmierci papieża Polaka. 2 kwietnia zatrzymaj się, pomódl, zapal w oknie świece

Justyna Tota

W czwartek, 2 kwietnia, mija 15 lat od śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II. GPS, czyli grupa wolontariuszy działająca w Fundacji „Wiatraku”, zachęca, byśmy o godz. 21.37 zapali świece w swoich oknach i pomodlili się, prosząc św. Jana Pawła II o wstawiennictwo dla ogarniętego epidemią świata.

Wolontariat GPS co roku zachęca, by w dniu rocznicy śmierci Jana Pawła II zatrzymać się i oddać się naukom śp. papieża Polaka.

- W tym roku, w szczególnym czasie, nie możemy zaprosić Was na spotkanie, koncert, modlitwę… ale możemy zaprosić Was, byśmy razem tworzyli tą akcję. Jak? To bardzo proste - o 21.37 (godzinie śmierci Jana Pawła II - przyp. red.) zapal świecę w swoim oknie i odmów Dziesiątkę Różańca. Dziękując Bogu za dar życia i świętości Jana Pawła II oraz prosząc, za Jego wstawiennictwem, o oddalenie epidemii dla całego świata, dla naszej Ojczyzny, o ochronę duszy i ciała dla każdego z nas - apelują wolontariusze z grupy GPS, działającej w fordońskim „Wiatraku”.

O godzinie 21 na stronie DA Martyria na Facebooku będzie transmisja z kaplicy Fundacji „Wiatrak”, gdzie znajdują się relikwie św. Jana Pawła II.

Jan Paweł II jest także patronem województwa kujawsko-pomorskiego, które oczywiście było także miejscem pielgrzymek Ojca Świętego. Wspomnieć te wyjątkowe wizyty można w nietypowy sposób. Urząd Marszałkowski udostępnił bowiem online serię komiksów, przedstawiających wybitne osoby związane z naszym regionem. Wśród nich jest komiks pt. „Jan Paweł II - Nasz patron”. Pielgrzymki papieża Polaka, w tym wizyty w Bydgoszczy pamięta wielu z nas. I o tym właśnie jest ta obrazkowa historia, opowiadana z perspektywy osób wspominających wizyty papieża w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Komiks dostępny jest TUTAJ

Justyna Tota

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.