Bogna Skarul

24 tys. rodzin w województwie wciąż czeka na 500+

24 tys. rodzin w województwie wciąż czeka na 500+
Bogna Skarul

Ponad 13,5 tysiąca rodzin z województwa zachodniopomorskiego ciągle nie ma pieniędzy z rządowego programu „Rodzina 500+” i to od 2016 roku. Kolejne 10,5 tysiąca rodzin czeka na nie od 2017 roku.

Przynajmniej tak twierdzi Piotr Pieleszek z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

- Tymczasem dokumenty potrzebne do wypłaty pieniędzy z programu „Rodzina 500+” w swoim ośrodku pomocy społecznej złożyłam 17 września ubiegłego roku - żaliła nam się Małgorzata P. z Wałcza, matka czwórki dzieci. - Wiem, że moje dokumenty do Szczecina wysłane zostały w październiku. Mój mąż pracuje za granicą, stąd pewnie te komplikacje i konieczność sprawdzenia danych. Ale do dzisiaj nie mam odpowiedzi, czy mi te pieniądze przysługują, a przy czwórce dzieci to szalenie istotne. Zresztą w Wałczu jest kilka osób w podobnej sytuacji.

Sprawę Małgorzaty P. opisaliśmy parę dni temu. Matka czwórki dzieci narzekała, że nie może się dodzwonić do szczecińskiego Urzędu Wojewódzkiego, bo nikt pod podanymi na stronie internetowej numerami telefonów nie odbierał słuchawki.

Dalej:

Jak Piotr Pieleszek z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego tłumaczył sprawę?

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.