Andrzej Matys

41 inwestycji drogowych w powiecie białostockim otrzymało wsparcie z FDS (zdjęcia)

W piątek (4.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał włodarzom gmin symboliczne czeki z Funduszu Dróg Samorządowych. Fot. Starostwo Powiatowe Białystok W piątek (4.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał włodarzom gmin symboliczne czeki z Funduszu Dróg Samorządowych.
Andrzej Matys

Ponad 48 mln zł dofinansowani do remontów dróg otrzyma 13 samorządów powiatu białostockiego. W piątek (4.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał włodarzom gmin symboliczne czeki z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Tegoroczne dofinansowanie z FDS jest, w skali ostatnich kilkunastu lat, rekordowe. To były 332 mln zł, nazwijmy to, jako ta gotówka do zakontraktowania oraz prawie 82 miliony aby w trybie inwestycji wieloletnich zaciągnąć zobowiązania na 2020 rok. A jeszcze premier z własnej rezerwy dodał na nasze inwestycje prawie 21 milionów. Dzięki tak dużej puli środków, wszystkie wnioski, jakie złożyły samorządy zostały pozytywnie rozpatrzone - przypomniał wojewoda Paszkowski i dodał, że podlaskie gminy i powiaty złożyły już ponad 360 wniosków na przyszłoroczne dotacje z Funduszu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.