9-letni Hubert Bezubik zaprojektował pająka dla Ikei. Maskotka trafi do sklepów (zdjęcia, wideo)

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Katarzyna Łuszyńska

9-letni Hubert Bezubik zaprojektował pająka dla Ikei. Maskotka trafi do sklepów (zdjęcia, wideo)

Katarzyna Łuszyńska

Praca 9-letniego Huberta z Białegostoku znalazła się wśród najlepszych, zgłoszonych do konkursu Ikei. Dzięki temu jesienią trafi na półki sklepowe.

- Nad projektem pracowałem pół godziny - opowiada Hubert Bezubik. - Lubię pająki, dlatego narysowałem właśnie pająka. Jak spotykam jakiegoś na swojej drodze, to nie zwracam na niego uwagi, a tym bardziej go nie zabijam!

Pół godziny wystarczyło by zachwycić jury. A nie miało łatwego zadania, bo do konkursu nadesłano aż 70 tysięcy prac dzieci z całego świata. Z tej fury obrazków zostało wybranych 10 prac. W tym Huberta.

Informacje o konkursie Ikei znalazła w internecie mama chłopca. - Postanowiłem, że muszę coś narysować. Najpierw miał to być stworek, ale mi nie wyszedł, więc narysowałam pająka - przyznaje Hubert. - Jak na niego patrzę, to chcę się do niego przytulić. Niedługo dam go w prezencie swojemu bratu, który urodził się kilka dni temu.

Oprócz pająka Harrego - bo tak nazwał się pluszaka Hubert - wśród zwycięskich projektów znalazła się jeszcze m. in. tęczowa chmurka i ptak-ninja. Z rysunków powstały już pluszaki. A już jesienią trafią - w limitowanej liczbie egzemplarzy - do sklepów szwedzkiego giganta. - Bardzo się cieszę, że ktoś będzie mógł kupić sobie mojego pająka. Chcę żeby Harry dotrzymywał innym dzieciom towarzystwa i żeby mogły się do niego przytulać - przyznaje Hubert.

Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. Za każdego kupionego pluszaka fundacja Ikei przekaże 1 euro na wspieranie prawa dzieci z najbiedniejszych regionów świata do zabawy i rozwoju.

- Zabawa jest ważna w życiu dziecka, bo wtedy ono się rozwija i uczy wielu rzeczy - przyznaje rezolutny trzecioklasista z Białegostoku.

Katarzyna Łuszyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.