Abp Jakub: Coraz mniej ludzi myśli, że poprzez zwalczanie innego wyznania służy Bogu

Czytaj dalej
Marta Gawina

Abp Jakub: Coraz mniej ludzi myśli, że poprzez zwalczanie innego wyznania służy Bogu

Marta Gawina

Duchowny nie powinien się zbytnio angażować w politykę. Jednak będąc obywatelem danego miasta, danej społeczności nie może być całkowicie obojętny - mówi ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej arcybiskup Jakub.

Wielokrotnie ksiądz arcybiskup uczestniczył w uroczystości nadania Honorowego Obywatelstwa Białegostoku hierarchom katolickim. Czy pojawiła się wtedy taka myśl, że ten zaszczyt przypadnie kiedyś również księdzu arcybiskupowi - pierwszemu duchownemu prawosławnemu?

Za dużo honorowych obywatelstw w naszym mieście nie było, bo to dopiero 16. Więcej tych obywateli mają niektóre mniejsze miejscowości i gminy. Kiedy uczestniczyłem w tych uroczystościach, oczywiście nie myślałem o sobie. Nie widziałem siebie w tej roli.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.