Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Adam Musiuk: Gdy przychodzi Wigilia wszyscy siadają do świątecznego stołu, wybaczając sobie wcześniejsze winy

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Adam Musiuk: Gdy przychodzi Wigilia wszyscy siadają do świątecznego stołu, wybaczając sobie wcześniejsze winy

Marta Gawina

Podobają mi się przede wszystkim te miejsca gdzie mamy dużo zieleni. Bardzo sobie cenię zabytki - mówi wiceprezydent Białegostoku Adam Musiuk.

Ponoć długo się Pan wahał, czy przyjąć propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta Białegostoku. Tym bardziej że musiał pan poświęcić nie tylko mandat radnego, ale też stanowisko prodziekana na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Tak, to jedna z trudniejszych decyzji w moim życiu. Szczególnie dotyczyło to uczelni. Ostanie trzy lata to świetna współpraca z prof. Aleksandrem Asanowiczem, dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej i jego ekipą. Żal mi było ich opuszczać. Szala została przeważona, gdy prezydent Tadeusz Truskolaski zaproponował mi departament architektury i urbanistyki. Daje mi to szansę dalszej pracy w dziedzinie, którą lubię. Dodatkowo moje związki z uczelnią nadal będą bardzo ścisłe. Właśnie w tym miejscu mamy fachowców, z których doświadczeń i rad będę starał się korzystać. Moja rezygnacja z mandatu radnego była o wiele prostsza. Z arytmetyki białostockiej rady miasta wynika, że przy czterech mandatach przedstawicieli środowiska prawosławnego, dwunastu radnych PiS i dwunastu naszych koalicjantów, to ta rada przy każdej ważnej decyzji musi nadal ściśle współpracować z radnymi FMP.

Pana odejście do magistratu spowodowało, że mandat w radzie traci Forum Mniejszości Podlasia, a zyskuje Platforma. Mówi się nieoficjalnie, że wywołało pewne zgrzyty w Forum. Sławomir Nazaruk tak napisał w oficjalnym oświadczeniu o Pana nominacji: była to błędna decyzja przede wszystkim ze względu na stratę przez Forum Mniejszości Podlasia mandatu radnego w Radzie Miasta Białystok”.

Szanuję zdanie Sławomira Nazaruka. Ma do tego prawo. Demokracja między innymi polega na różnicy poglądów. Pozostaje mi jedynie udowodnienie swoją pracą wszystkim moim oponentom, że ich wątpliwości były bezzasadne. Docierają do mnie także i inne opinie, które zawierają wiele pozytywnych słów poparcia. Mogę je streścić słowami wiceprzewodniczącego rady miasta Stefana Nikiciuka, który wiele razy mi mówił: „zastępca prezydenta Musiuk będzie o wiele bardziej skuteczny i będzie mógł zdziałać więcej niż radny Musiuk”.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Marta Gawina

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Wakacje 50% taniej!

Wakacje 50% taniej!

55,00 110,00

Zabierz ze sobą prenumeratę cyfrową na wakacje! Kurier Poranny online oraz w wersji PDF na 90 dni 50% taniej!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.