Julita Januszkiewicz

Adam Protasiewicz żył w biegu. I tak odszedł. Łapy bez niego będą zupełnie inne

Adam Protasiewicz (na zdjęciu w środku) kochał sport. Obok Magdalena Falkowska i Dariusz Strychalski.  Zdjęcie z finału Grand Prix Bindugi Fot. Tomasz Łapiński Adam Protasiewicz (na zdjęciu w środku) kochał sport. Obok Magdalena Falkowska i Dariusz Strychalski. Zdjęcie z finału Grand Prix Bindugi
Julita Januszkiewicz

Koleżeński, zaangażowany w pracę, serdeczny i skromny. Nigdy nie narzekał. Taki był Adam Protasiewicz, wieloletni dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach, pomysłodawca i organizator wielu imprez sportowych.

- Superczłowiek, kolega, przyjaciel. Zawsze uśmiechnięty. Wspaniały organizator, mający wiele pomysłów i planów związanych ze sportem - tak Adama Protasiewicza wspomina Dariusz Strychalski, znany biegacz z Łap.

- Uczynił niezwykle dużo dla sportu i rekreacji w Łapach. Iluż ludzi zaraził swoim entuzjazmem! Tacy jak on są niezastąpieni - podkreśla Roman Czepe, były burmistrz Łap, obecnie doradca wojewody podlaskiego.

- O ile można zastąpić dyrektora Ośrodka Kultury Fizycznej, a raczej wyznaczyć nowego, o tyle nikt pana Adama nam nie zastąpi - jest przekonany Karol Brejnak. W latach 2010-2011 był w Łapach korespondentem jednej ze stacji radiowych.

Adam Protasiewicz, długoletni dyrektor łapskiego OKF zmarł w ubiegły piątek. Nagle, w trakcie biegu. Miał 60 lat. Prawdopodobnie przyczyną śmierci był zawał serca. Łapianie, znajomi, współpracownicy Protasiewicza wciąż są w szoku. Nie mogą uwierzyć w to, że już go nie ma.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

jakim człowiekiem był Adam Protasiewicz i jak wspominają go najbliżsi

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.