Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Agnieszka Jarosławska: Wystarczy, że 10 blogerów napisze o książce: gniot. I już jest skończona

Czytaj dalej
Agata Sawczenko

Agnieszka Jarosławska: Wystarczy, że 10 blogerów napisze o książce: gniot. I już jest skończona

Agata Sawczenko

Rozmowa z Agnieszką Jarosławską, białostocką blogerką książkową.

Czy to prawda, że zawsze masz przy sobie książkę?

Zawsze. 15 minut w autobusie też można wykorzystać. (Wyciąga z torebki najnowszą powieść tajemniczego autora Piotra C. „ # to o nas”). To drastyczna powieść o życiu w korporacji. Daje w twarz i budzi kontrowersje. Na moim Instagramie rozgorzała na jej temat prawdziwa dyskusja. Sam autor się nawet odezwał, ciekaw mojej opinii. Jestem w połowie i podoba mi się. Jest brutalna, ale prawdziwa.

Życie blogerki książkowej wygląda tak, że nie rusza się bez książki, do południa siedzi w łóżku, czyta i pije kawkę?

Kawce to się robi zdjęcia. I potem szybko wrzuca na Instagrama. Czasami mąż pyta mnie, czemu robię sobie trzy kawy. A to po prostu scenografia. W łóżku też raczej sobie nie poleżę, bo po 8 muszę być w pracy.

Jak się zostaje rozpoznawalną blogerką?

Znajomi namawiali mnie na bloga od dawna, ale mówiłam, że to nie da mnie, że ja tylko czytam i gadam. Ale w końcu, nagabywana, postanowiłam spróbować. Napisałam recenzję powieści „Milaczek” mojej ulubionej autorki Magdaleny Witkiewicz i wysłałam jednej z bardziej znanych polskich blogerek. Odpisała mi szybko: „Nawet nie wiesz, jak żałuję, że nie mam tej książki na półce, bo tak to napisałaś, że od razu chcę przeczytać”. Wysłałam też autorce i dostałam zwrotkę, że jest super. Pokazałam jeszcze mamie. „Dziecko, ty to napisałaś?!” - nie mogła uwierzyć. Połechtana mile postanowiłam pisać dalej. Publikowałam recenzje na blogu rudaczyta.pl. W tym samym czasie wśród książkoholików popularny zrobił się Instagram, powstawały tzw. bookstagramy, czyli konta książkowe. Też zaczęłam robić zdjęcia książkom. Na instagramie działam jako @ruda_czyta.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Sawczenko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.