Anna Gronczewska

Aktorskie wyzwania, czyli rozbieranie na ekranie

Obliczono, że Katarzyna Figura zagrała w trzydziestu trzech rozbieranych scenach. Najwięcej ze wszystkich polskich aktorek. Tu w filmie „Kingsajz” Juliusza Fot. kadr z filmu kingsajz Obliczono, że Katarzyna Figura zagrała w trzydziestu trzech rozbieranych scenach. Najwięcej ze wszystkich polskich aktorek. Tu w filmie „Kingsajz” Juliusza Machulskiego
Anna Gronczewska

Która z polskich aktorem najczęściej rozbierała się na ekranie? Okazuje się, że to Katarzyna Figura. W czołówce są też Anna Dymna, Magdalena Boczarska czy Ewa Gawryluk.

Mało kto pewnie wie, że pierwszą polską aktorką sfilmowaną od przodu nago była Wanda Koczeska. W filmie „Ranczo Texas” z 1958 roku jej nagie ciało odbija się w tafli wody. Miała wtedy 21 lat. Z czasem w polskich filmach można było obejrzeć znacznie odważniejsze sceny. Obliczono na przykład, że w dwudziestu dwóch takich scenach zagrała Anna Dymna. Oczywiście w czasach swej aktorskiej młodości.

Czym jest dla kobiety - aktorki nagość? Jak często aktorki się rozbierają? Które są rekordzistkami? Jakie sceny są najtrudniejsze? Przeczytaj wyznania cenionych aktorek. 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.