Aktywny, zdrowy senior

Czytaj dalej

Aktywny, zdrowy senior

Nowy plan zajęć w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) przy ul. Szpitalnej 6. Są zajęcia komputerowe, gimnastyka, brydż i kawiarenka z „netem”.

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania.

Jego głównym celem jest edukacja zdrowotna, promowanie zdrowego i aktywnego starzenia się. Ideą projektu jest utworzenie w miejskich przychodniach punktów, które będą pełnić równocześnie funkcje miejsc spotkań edukacyjnych, rekreacyjnych, kulturalnych oraz towarzyskich, jak i kawiarenek internetowych oraz świetlic. Pierwsze Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) działa od lutego przy Miejskim Centrum Medycznym „Widzew”, ul. Szpitalna 6.

Od poniedziałku do piątku

CZAS działała 5 dni w tygodniu w oparciu o ustalony harmonogram cyklicznych zajęć edukacyjnych, kulturalnych oraz rekreacyjnych. W wybranych terminach odbywają się wykłady, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi i kursy komputerowe. W czasie wolnym od zajęć seniorzy będą korzystać z kawiarenki internetowej.

Rozwijany jest również wolontariat seniorów. Funkcjonuje w nim Łódzki Telefon Życzliwości oraz odbywają się spotkania z grupą seniorów - Liderów. Wyłaniani są oni spośród najaktywniejszych seniorów, którzy chcą się zaangażować w aktywizację swoich rówieśników, wspierać działania Urzędu Miasta Łodzi oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w działaniach na rzecz dojrzałych łodzian zachęcając ich do podejmowania aktywności i zdrowego trybu życia.

Seniorzy korzystający z zajęć w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, o ile będą chcieli podzielić się z innymi swoimi pasjami lub umiejętnościami, są zachęcani do prowadzenia spotkań i warsztatów dla dojrzałych łodzian (salę oraz sprzęt multimedialny do ich realizacji zapewnia UMŁ).

Warsztaty dla umysłu

We wrześniu seniorzy mogą placówce przy ul. Szpitalnej 6 (CZAS) skorzystać z zajęć komputrerowych na poziomie podstawowym, spotkań brydżowych, wziąć udział w warsztatach poprawiających zdolność zapamiętywania, kojarzenia i analitycznego myślenia (gimnastyka umysłu), skorzystać z badań wzroku w kierunku zaćmy, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych połączonych w terapią ruchem oraz skorzystać z muzykoterapii. Osoby, które nie mają w domu komputera lub internetu w siedzibie CZAS mogą korzystać z kawiarenki internetowej.

Zajrzyj do CZAS-u

Dziś przy ul. Szpitalnej 6 kawiarenka otwiera swoje podwoje dla dojrzałych łodzian od godz. 10 do godz 12. W tych samych godzinach będzie otwarta w w poniedziałek (12 września). Również w poniedziałek zaplanowano zajęcia gimnastyka umysłu (od godz. 14.15 do 16.45).

We wtorek (13 września) CZAS zaprasza do kawiarenki internetowej od godz. 12 do 13. W środę odbędą się zajęcia edukacyjne powiązane z terapią ruchem ( od godz. 15.15 do godz. 16.45), a od godz. 10 do godz. 16.55 zaplanowano zajęcia komputerowe na poziomie podstawowym. Czwartek to dzień spotkań brydżystów. Od godz. 10 do 14 ci, którzy lubią karty znajdą w CZAS-e podobnych sobie.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Wymagane są jednak zapisy pod nr tel. 42 638 50 32 w godz. 11. - 17.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.