Aleksandra Cywoniuk: Styl mojej marki to styl życia, a nie tylko ubierania

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Maryla Pawlak-Żalikowska

Aleksandra Cywoniuk: Styl mojej marki to styl życia, a nie tylko ubierania

Maryla Pawlak-Żalikowska

- mówi Aleksandra Cywoniuk, młoda projektantka, właścicielka marki CYVONYUK, absolwentka wydziału architektury Politechniki Białostockiej. I opowiada nam, jakie wyzwania biznesowe stawia przed człowiekiem wymagająca i kapryśna branża modowa.

Gdyby miała Pani siebie przedstawić, to jako projektantkę białostocką czy z Białegostoku?

Zdecydowanie z Białegostoku. Urodziłam się i wychowałam w tym mieście, ale zawodowo rozwijałam się Trójmieście, a teraz w Warszawie. Jeżeli myślę poważnie o własnej marce, to muszę działać szerzej. Nie jest tajemnicą, że najwięcej możliwości daje stolica. Na początkowym etapie niezwykle ważne jest zbudowanie rozpoznawalności marki. Trzeba pojawiać się w mediach i podejmować różne współprace. Zostając w Białymstoku stałabym w miejscu.

Wspomniała Pani, że tu się wychowała. Ale skończyła pani Wydział Architektury w Gdańsku?

Stopień inżynierski ukończyłam na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, natomiast na stopień magisterski wyjechałam do Gdańsku. Tam już zostałam i szkoliłam się w zakresie projektowania ubioru, szycia i konstrukcji odzieży.

Może to siła sugestii, ale patrząc na modele z Pani kolekcji mam wrażenie, że są … konstrukcyjne? Widać w nich geometrię?.. Czy faktycznie, kiedy Pani siada, aby zaprojektować kolejny model ubrania, włącza się techniczne myślenie architekta?

Owszem, dostaję dużo uwag tego typu. Nawiązywanie do architektonicznych, konstrukcyjnych form nie jest moją świadomą intencją. Jednak wiele lat studiów na kierunku architektonicznym na pewno ukształtowało mój sposób myślenia.

Moim zdaniem, wzory i kolory potrafią nadać charakter ubraniom, ale to konstrukcja sprawia, że ich forma staje się szlachetna. Wzory i kolory dużo łatwiej jest też zastosować. Konstrukcję trzeba umieć, trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną. Nie każdy projektant potrafi nad tym zapanować. Nie bez powodu wielu największych, światowych projektantów ubioru, to z wykształcenia architekci.

Z pozostałej części artykułu dowiesz się m.in:

- Jakie były początki Aleksandry Cywoniuk w branży modowej

- Jaki przepis na sukces ma młoda projektantka

- Czym charakteryzują się kolekcje Aleksandry

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maryla Pawlak-Żalikowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.