Alicja w Krainie Czarów

Czytaj dalej
Raj Dla Dzieci

Alicja w Krainie Czarów

Raj Dla Dzieci

Z okazji Dnia Dziecka Kielce proponują podróż do zaczarowanego świata baśni oraz bujanie w obłokach nieba rozciągniętego nad największym polskim amfiteatrem. W dniu 1 czerwca o godz. 18:30 nastąpi otwarcie bram Amfiteatru Kadzielnia dające początek nowatorskiemu przedsięwzięciu Kieleckiego Teatru Tańca, jakim jest zaprezentowanie fanom widowisk artystycznych największego formatu familijnego spektaklu tanecznego pt.: „Alicja w Krainie Czarów” na scenie outdoorowej.

W dniu 6 marca na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się dość nietypowa, zaskakująca przedstawicieli mediów, konferencja prasowa informująca o innowacyjnym pomyśle przeniesienia spektaklu tanecznego „Alicja w Krainie Czarów” w interpretacji tanecznej Kieleckiego Teatru Tańca, na scenę największego polskiego amfiteatru, zlokalizowanego w zielonej części Kielc, w pobliżu rezerwatu przyrody Kadzielnia. Spektakl ten grany dotychczas na deskach instytucji kulturalnych, z uwagi na frekwencje widzów i ogromne zainteresowanie udziałem w widowisku, które dotychczas obejrzało ponad 24.000 widzów, postanowiono pokazać szerokiemu audytorium. Podjęte wyzwanie zostanie zrealizowane z dużym rozmachem w Dzień Dziecka. Na scenie pojawią się dodatkowe postaci, dotychczas nie biorące udział w widowisku, m.in.: żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, a igrać z ogniem będą sami tancerze. W spektaklu wystąpi ponad 80 artystów, ubranych w ok. 500 kostiumów.

„Alicja w Krainie Czarów”, w interpretacji Kieleckiego Teatru Tańca to spektakl familijny z udziałem dorosłych i dzieci dla dorosłych i dzieci. Poprzez energiczny i barwny ruch sceniczny tancerze wprowadzają widzów do zaczarowanego świata Alicji i jej przygód opowiedzianych tańcem i przepiekanym collagem muzycznym w tle. Będą światła, światełka, barwne motylki, ważki, kwiatki, świetliki, stepujące gąsienice, kapelusznik, zabiegany królik oraz rosnąca i malejąca wobec napotykanych problemów – główna bohaterka – Alicja. Poprzez energiczny i barwny ruch sceniczny oraz dodatkowe atrakcje czekające w strefie zabawy i cateringu uczestnicy zostaną przeniesieni na „drugą stronę lustra” do „Krainy Czarów”. To największe tego typu widowisko w kraju i spektakl z wyjątkowym i uniwersalnym przesłaniem mówiącym o dostrzeganiu obecności obok nas drugiego człowieka, który do Alicji przychodzi w postaci Lwa ze zranioną łapką, Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, stepujących Stonóg, gruboskórnego Ślimaka. W drugiej części spektaklu Alicja spotyka Kota Sfinksa, Różową Panterę, wciela się w postać Marylin Monroe i jeździ różowym Cadillakiem.

Uzupełnieniem czerwcowego widowiska będzie rozbudowana strefa zabawy zlokalizowana na koronie i za sceną amfiteatru. Będzie można spróbować ciastka Alicji, obejrzeć występy kataryniarzy i klownów oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami czy warsztatach kreatywnych, w ramach których wykonać będzie można na pamiątkę prace nawiązujące do Krainy Czarów. Na fanów Alicji czekają wyjątkowe gadżety, m.in.: poduszki, koszulki czy kubki z wizerunkami bajkowych postaci.

Aby wziąć udział w tej wyjątkowej podróży wystarczy odwiedzić stronę Kieleckiego Teatru Tańca i śledzić fan page wydarzenia na Facebooku. Bilety dostępne w sprzedaży na stronie KTT.

UWAGA! Specjalne, promocyjne ceny biletów na spektakl obowiązywały będą do końca kwietnia.

Raj Dla Dzieci

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.