Joanna Krężelewska

Andrzej Seweryn: Młodym mówię: róbcie to, co jest trudne. Łatwe wyrzucajcie na śmietnik!

Andrzej Seweryn spotkał się z gośćmi Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Teatrze Variete Muza Fot. RADEK KOLESNIK Andrzej Seweryn spotkał się z gośćmi Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Teatrze Variete Muza
Joanna Krężelewska

- Po raz pierwszy w życiu jestem na tym festiwalu. Młodzi i Film. I ja! - żartował Andrzej Seweryn. Wybitny aktor, przez Gustawa Holoubka i Zbigniewa Zapasiewicza uznany za jednego z największych aktorów dramatycznych po 1960 roku, dziś dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, był gościem 38. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych.

Wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy, grał też między innymi u Agnieszki Holland (debiutującej zresztą na koszalińskim MiF-ie), Stevena Spielberga, Jerzego Hoffmana i Jacka Bromskiego. W 1979 roku wystąpił w filmie „Kung-fu”, który wyreżyserował Janusz Kijowski, od lat dyrektor programowy Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. 38. edycję festiwalu wreszcie odwiedził!

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.