Andrzej Strumiłło na skrzydłach wyobraźni. W Muzeum Podlaskim można podziwiać twórczość artysty

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Andrzej Strumiłło na skrzydłach wyobraźni. W Muzeum Podlaskim można podziwiać twórczość artysty

Jerzy Doroszkiewicz

Do 4 lutego w Muzeum Podlaskim w Białymstoku można podziwiać wszechstronność profesora Andrzeja Strumiłły. Artysta na specjalnym spotkaniu w Ratuszu podzielił się z wielbicielami przemyśleniami związanymi ze swoim życiem i twórczością.

W 2017 roku w miarę swoich sił pracowałem starając się usprawiedliwić ten zaszczyt, który spadł a mnie zupełnie niezasłużenie (rok 2017 uchwałą sejmiku wojewódzkiego był Rokiem Profesora Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim - przyp. Redakcji). Żartobliwie powtarzam, że nie jestem Curie-Skłodowską ani Kopernikiem, a tu zrobiło się takie święto wokół mojej osoby. Na szczęście jest to święto regionalne, głównie suwalskie a po trosze i Podlaskie - to w porządku. Pracowałem usilnie, zaniedbałem ogród, konie, nie miałem czasu pójść z wędką nad staw - w każdym bądź razie pracowałem - w malarstwie, w rysunku.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.