Ardanowski: - Do fotela nie będę przyspawany za wszelką cenę

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Lucyna Talaśka-Klich

Ardanowski: - Do fotela nie będę przyspawany za wszelką cenę

Lucyna Talaśka-Klich

W Pałacu Prezydenckim Jan Krzysztof Ardanowski odebrał nominację na stanowisko ministra rolnictwa. Zapowiada, że pierwszym zadaniem za które się zabierze, jest walka ze skutkami suszy rolniczej.

Jurgiel zrezygnował z powodów osobistych

Ardanowski przejmie kierowanie resortem rolnictwa po Krzysztofie Jurgielu, który 18 czerwca br. podał się do dymisji. Oficjalny powód rezygnacji - względy osobiste.

Jurgiel był krytykowany za - zdaniem wielu rolników - nieudolną walkę z afrykańskim pomorem świń (ASF), trudną sytuację na rynku m.in. warzyw i owoców miękkich.

Zdaniem Jarosława Sachajki (poseł Kukiz’15), przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa, dymisja Jurgiela to dobra informacja dla polskich rolników, bo za jego kadencji doszło do wielu zaniedbań. Dodał, że Ardanowski to jedyna osoba, która pozwoli PiS-owi odzyskać wiejski elektorat: - Dla niego rolnictwo jest ważniejsze niż polityka.

Mirosław Maliszewski, poseł PSL, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa: - Ardanowski ministrem, to zmiana na lepsze.

Czy Jan Krzysztof Ardanowski ma predyspozycje, by być dobrym ministrem rolnictwa? Opinie na ten temat poznasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Talaśka-Klich

Kieruję wspaniałym zespołem dziennikarzy, którzy rozkłada gospodarkę na czynniki pierwsze i tłumaczy Czytelnikom w jaki sposób ekonomia wpływa na życie przeciętnego Kowalskiego. Moim konikiem jest rolnictwo. Konie także są moją pasją, szczególnie huculskie i rasy wielkopolskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.