Artego coraz mocniejsze

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Tomasz [email protected]

Artego coraz mocniejsze

Tomasz [email protected]

Katarzyna Suknarowska i Martyna Koc podpisały kontrakty z Artego Bydgoszcz. W najbliższych dniach poznamy nowe zawodniczki zagraniczne.

33-letnia skrzydłowa Koc to zawodniczka doskonale znana w Bydgoszczy, bo przez ostatnie trzy sezony grała w Artego i pokazała się z bardzo solidnej strony.

29-letnia Suknarowska to nowa twarz w bydgoskiej ekipie. Ma być zmienniczką podstawowej rozgrywającej - Amerykanki Maurity Reid. W ostatnim sezonie broniła barw Basketu90 Gdynia, a przed dwoma sezonami grała w Enerdze Toruń.

W Artego zostaje trener Tomasz Herkt oraz Elżbieta Międzik, Aleksandra Pawlak i Karina Szybała. W najbliższych dniach poznamy dwie zawodniczki - prawdopodobnie Amerykanki - na pozycje podkoszowe. Odchodzą bowiem Amisha Carter, która zażyczyła sobie dużej podwyżki i klub na nią nie przystał i Darxia Morris, z którą klub nawet nie negocjował, bo ma inną koncepcję budowy składu. Wcześniej Artego opuściła Julie McBride, która przeniosła się do Energi Toruń.

Jak widać, trwa solidna przebudowa składu wicemistrzów Polski. Wydaje się, że włodarze klubu uznali, że w składzie jest potrzebna świeża krew i trzeba go odmłodzić, skoro w poprzednim zestawieniu nie udawało się zdobyć mistrzostwa Polski. To posunięcie o tyle słuszne, co niepewne. Ale kto nie ryzykuje, ten nie ma. Czas pokaże, czy ta koncepcja przyniosła określony skutek w postaci upragnionego mistrzostwa Polski.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.