Alicja Cichocka-Bielicka

Ateista na uczelni o. Rydzyka. Czy na studiach dofinansowanych z publicznych środków uczelnia ma prawo wymagać opinii od księdza?

Czy doszło do dyskryminacji Marka Joppa (na zdj.obok adwokata Marka Chudziaka)? Jeśli nie dojdzie do ugody, sprawę rozstrzygnie sąd. Fot. Jacek Smarz Czy doszło do dyskryminacji Marka Joppa (na zdj.obok adwokata Marka Chudziaka)? Jeśli nie dojdzie do ugody, sprawę rozstrzygnie sąd.
Alicja Cichocka-Bielicka

Marek Jopp z SLD oskarża uczelnię ojca Rydzyka o dyskryminację. Chciał podjąć na niej studia, ale nie złożył zaświadczenia od księdza proboszcza i uczelnia uniemożliwiła mu naukę.

Proces w tej sprawie ruszył wczoraj rano przed Sądem Rejonowym w Toruniu. Marek Jopp, lokalny polityk SLD, radny Chełmży oraz pracownik toruńskiego biura europosła Janusza Zemke domaga się od władz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zadośćuczynienia w wysokości 5 tys. złotych za to, co spotkało go dwa lata temu.

Chciał studiować na uczelni o. Tadeusza Rydzyka ochronę środowiska. Czesne było bardzo atrakcyjne ponieważ studia miały dofinansowanie publiczne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WSKSiM to prywatna uczelnia). Opłata za semestr wynosiła tylko 850 zł.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.