Autobusy pojadą na Miedzyń? Tak, ale tylko małe

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Autobusy pojadą na Miedzyń? Tak, ale tylko małe

Sławomir Bobbe

To sytuacja na rynku zdecyduje o tym, czy zobaczymy nowe linie autobusowe w Bydgoszczy. Prognozy są złe.

ZDMiKP chciałby uruchomić w przyszłym roku kilka nowych linii autobusowych. Plany są właściwie gotowe, ale zielonego światła nie ma. Wszyscy czekają, na ile przyszłoroczne podwyżki energii „zaszkodzą” komunikacji, bo że zaszkodzą - to pewne. A, że nie ma planu podniesienia cen biletów za przejazdy, w ramach oszczędności być może trzeba będzie rezygnować z inwestycji.

Analizy trwają

- Cały czas pracujemy nad różnymi projektami i wariantami. Co roku organizujemy też badania tzw. potoków pasażerskich. Czasem są to analizy całościowe, niekiedy dotyczą jednej lub kilku linii tramwajowych czy autobusowych. To na podstawie tych wyników określamy, jakie miejsca w Bydgoszczy mogą wymagać wzmocnienia komunikacji publicznej - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.