(RS)

Awangardowo i w nastroju włoskiego lata

Awangardowo i w nastroju włoskiego lata
(RS)

Teatrowi przede wszystkim, ale także filmowi i sztuce aktorskiej poświęcone będzie spotkanie z prof. Mają Komorowską.

O godz. 17 będzie Gościem Poleskiego Ośrodka Sztuki (ul. Krzemieniecka 2a). Rozmowę poprowadzi Tomasz Rodowicz, dyrektor Teatru Chorea. Spotkanie jest jednym z wydarzeń akcji Dotknij Teatru na Bis. Będą jeszcze trzy spektakle (godz. 19). W Art_Inkubatorze jutro „Studium o Hamletach” (reż. T. Rodowicz, W. Raźniak). W Teatrze Szwalnia w środę: „Bóg rzeczy małych” (reż. W.M. Brzozowski), w czwartek „Camille” (reż. K. Klamut), a o godz. 20 „Dotknij Teatru/Przekraczanie” - zakończy festiwal. (Wstęp wolny).

W ramach XXIII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w sobotę z prapremierą jedynej sztuki awangardowego artysty Wojciecha Bruszewskiego na Małej Scenie wystąpi Teatr Powszechny. „Dryl” ma formę absurdalnego musicalu przyprawionego czarnym humorem, jest spojrzeniem na funkcjonowanie społeczeństwa. Fabuła osadzona została w zdegradowanej klinice dentystycznej. Wystąpią: Barbara Szcześniak, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Jarosław Dziedzic, Jan Wojciech Poradowski, Filip Jacak, Damian Kulec, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik. Reż. Marta Streker.

Pierwszy dzień lata (21 bm. godz. 19) słonecznie zapowiada Łódzki Teatr Piosenki i zaprasza do sali kinowej ŁDK na program „Ach, to boskie, włoskie lato!”. Scenarzystą i jednym z wykonawców jest Michał Maj Wieczorek.

(RS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.