Paula Goszczyńska

Badania prenatalne. Trudne pytania, precyzyjne odpowiedzi

Wczesne wykrycie choroby daje dziecku szansę na lepsze życie. Badania prenatalne to aktualnie nie możliwość, ale konieczność. Wczesne wykrycie choroby daje dziecku szansę na lepsze życie. Badania prenatalne to aktualnie nie możliwość, ale konieczność.
Paula Goszczyńska

Ciąża to czas niesamowity, wyjątkowy, jeden z najpiękniejszych okresów życia każdej kobiety. Przyszła mama chciałaby wiedzieć jak najwięcej. Rozwiązaniem mogą stać się badania prenatalne!

Badania prenatalne pozwalają wykryć wady wrodzone, aberracje chromosomowe lub choroby genetyczne, kiedy jeszcze płód rozwija się w łonie matki. Wczesna i precyzyjna diagnoza pozwala na otoczenie matki i dziecka właściwą opieką już na etapie rozwoju ciąży, zapobiegnięcie groźnym komplikacjom, ale i zaplanowanie leczenia noworodka po porodzie.

Dlaczego warto robić badania prenatalne?
W Polsce wciąż wiele kobiet nie decyduje się na wykonanie badań prenatalnych. Często jest to powodowane strachem i niewiedzą. Tymczasem wczesne wykrycie choroby daje dziecku szansę na lepsze życie. W 97 procentach przypadków badanie nie wykryje żadnej nieprawidłowości, a przyszła mama zyska wtedy bezcenny spokój. Badania prenatalne to aktualnie nie możliwość, ale konieczność, jeśli zależy nam na bezpiecznej i komfortowej ciąży.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paula Goszczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.