Bandyci wpadli z siekierą pod pretekstem awarii

Czytaj dalej
Fot. Arch KPP Żary
Lucyna Makowska

Bandyci wpadli z siekierą pod pretekstem awarii

Lucyna Makowska

Policjanci komisariatu w Iłowej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. 21 -oraz 29 - latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek do mieszkania przy ulicy Ceramików w Gozdnicy zapukało dwóch mężczyzn. Właściciel słyszał, jak ktoś waląc w drzwi wołał go po imieniu, mówiąc coś o awarii rury i lejącej się z niej wody. To musiało uśpić jego czujność. Gdy tylko otworzył drzwi dostał pięścią w twarz. Zanim się zorientował, że to nie życzliwi sąsiedzi, napastnicy okładali go po plecach... siekierą.
Cały czas grozili zaskoczonemu mężczyźnie pozbawieniem życia. Z mieszkania swojej ofiary zabrali pieniądze, szalik kibicowski oraz czapkę. Mężczyzna na szczęście żyje, potłuczenia długo jeszcze będą mu przypominały o ataku.

Dokładny opis napastników i działania operacyjne, pozwolił iłowskim policjantom jeszcze tego samego dnia ustalić i zatrzymać dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju. To 21-letni i 29 letni mieszkańcy Gozdnicy. Mundurowym udało się odzyskać część skradzionego podczas napaści n mężczyznę mienia.

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do żagańskiej i przesłuchani. Wobec obu zatrzymanych śledczy zastosowali dozór. Obaj mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego mężczyzny.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.