Mariusz Parkitny

Bandyckie porachunki w Szczecinie. Pomagali ukrywać się zabójcom boksera

Bandyckie porachunki w Szczecinie. Pomagali ukrywać się zabójcom boksera
Mariusz Parkitny

Kolejne zatrzymania w sprawie bandyckich porachunków w Szczecinie. Chodzi o zabójstwo Krzysztofa S. ps. Skorupa, który rok temu umarł przed komisariatem w Szczecinie- Dąbiu. Dostał cios maczetą.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych podejrzanych w tej sprawie. To trzech mężczyzn, którzy pomagali ukrywać się sprawcom zabójstwa i przechowywali narzędzia użyte do zbrodni. Przy zatrzymanych znaleziono broń, amunicję, pałkę teleskopową i maczetę i ponad 3 tys. euro. Do zatrzymań doszło jednocześnie w Wolinie, Szczecinie i Kołobrzegu. Jedna osoba trafiła do aresztu na dwa miesiące.

- Zatrzymani przez CBŚP mężczyźni pomagali sprawcom zabójstwa byłego boksera w ukrywaniu się, jak również przechowywali przedmioty, które posłużyły do tej zbrodni. W zachodniopomorskim Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Prokuratury Krajowej mężczyźni usłyszeli zarzuty utrudniania postępowania karnego i nielegalnego posiadania broni - mówi kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Tłem porachunków w Dąbiu była walka o wpływy z automatów do gier. „Skorupa” były bokser chciał mieć zyski z hazardu. Przed salonem gier w Dąbiu doszło do awantury. Boksera i jego brata zaatakowało kilku młodych mężczyzn w kominiarkach. „Skorupa” próbował się ratować uciekając w kierunku komisariatu. Ale cios maczetą był za silny.

- Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP od roku pracują nad sprawą zabójstwa byłego boksera. Sukcesywnie od tego czasu są zatrzymywane osoby, które miały swój udział w tym przestępstwie. Policjanci ustalili, że do zbrodni doszło na tle porachunków między członkami grup przestępczych, a ofiara zmarła w wyniku obrażeń powstałych po użyciu maczety - dodaje kom. Hamelusz.

W awanturze, która zakończyła się zabójstwem brały udział bezpośrednio cztery osoby. Jedna z nich została zatrzymana w ciągu kilku godzin od zabójstwa, inna natomiast uciekła i zaczęła ukrywać się w Norwegii. Współpracując z norweską policją, funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Tomasza K. ps. Scarface (co oznacza człowieka z blizną). W styczniu został przewieziony do szczecińskiego aresztu. Jest głównym podejrzanym.

Mariusz Parkitny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.