Mariusz Parkitny

Bandyckie porachunki w Szczecinie. Pomagali ukrywać się zabójcom boksera

Bandyckie porachunki w Szczecinie. Pomagali ukrywać się zabójcom boksera
Mariusz Parkitny

Kolejne zatrzymania w sprawie bandyckich porachunków w Szczecinie. Chodzi o zabójstwo Krzysztofa S. ps. Skorupa, który rok temu umarł przed komisariatem w Szczecinie- Dąbiu. Dostał cios maczetą.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych podejrzanych w tej sprawie. To trzech mężczyzn, którzy pomagali ukrywać się sprawcom zabójstwa i przechowywali narzędzia użyte do zbrodni. Przy zatrzymanych znaleziono broń, amunicję, pałkę teleskopową i maczetę i ponad 3 tys. euro. Do zatrzymań doszło jednocześnie w Wolinie, Szczecinie i Kołobrzegu. Jedna osoba trafiła do aresztu na dwa miesiące.

- Zatrzymani przez CBŚP mężczyźni pomagali sprawcom zabójstwa byłego boksera w ukrywaniu się, jak również przechowywali przedmioty, które posłużyły do tej zbrodni. W zachodniopomorskim Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Prokuratury Krajowej mężczyźni usłyszeli zarzuty utrudniania postępowania karnego i nielegalnego posiadania broni - mówi kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Tłem porachunków w Dąbiu była walka o wpływy z automatów do gier. „Skorupa” były bokser chciał mieć zyski z hazardu. Przed salonem gier w Dąbiu doszło do awantury. Boksera i jego brata zaatakowało kilku młodych mężczyzn w kominiarkach. „Skorupa” próbował się ratować uciekając w kierunku komisariatu. Ale cios maczetą był za silny.

- Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP od roku pracują nad sprawą zabójstwa byłego boksera. Sukcesywnie od tego czasu są zatrzymywane osoby, które miały swój udział w tym przestępstwie. Policjanci ustalili, że do zbrodni doszło na tle porachunków między członkami grup przestępczych, a ofiara zmarła w wyniku obrażeń powstałych po użyciu maczety - dodaje kom. Hamelusz.

W awanturze, która zakończyła się zabójstwem brały udział bezpośrednio cztery osoby. Jedna z nich została zatrzymana w ciągu kilku godzin od zabójstwa, inna natomiast uciekła i zaczęła ukrywać się w Norwegii. Współpracując z norweską policją, funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Tomasza K. ps. Scarface (co oznacza człowieka z blizną). W styczniu został przewieziony do szczecińskiego aresztu. Jest głównym podejrzanym.

Mariusz Parkitny

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.