Bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu. Gdzie będzie można wypić w powiecie drawskim? Są wątpliwości

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

Bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu. Gdzie będzie można wypić w powiecie drawskim? Są wątpliwości

Krzysztof Bednarek

Na początku marca weszły w życie przepisy, które pozwalają samorządom na wprowadzenie bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu. Chodzi o tzw. nocną prohibicję, czyli zakaz sprzedaży „napojów wyskokowych” w godzinach od 22 do 6 rano.

Czy samorządy wprowadzą takie przepisy? Na razie wszystko jest na etapie dyskusji, nie ma jednak żadnych konkretnych projektów.

- Temat nie jest mi obcy. Już miesiąc temu rozmawiałem z pełnomocnikiem ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom w gminie Złocieniec. Zastanawialiśmy się, jaki my - czyli samorząd - mamy wpływ na ograniczenie spożycia alkoholu? Nocnych sklepów sprzedających alkohol jest w mieście niewiele. I nawet, jeżeli ograniczymy ich działalność, to i tak pozostaną dwie stacje benzynowe, które działają przez całą dobę, i w których alkohol kupić można bez żadnych problemów - powiedział nam Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.