Bardzo nieudana środa dla inowrocławian

Czytaj dalej
Maciej [email protected]

Inowrocławskie drużyny - KSK Noteć i Domino - doznały wczoraj porażek w rozgrywkach pierwszej i drugiej ligi mężczyzn.

KSK NOTEĆ - ŚLĄSK 62:68

Kwarty: 14:12, 13:14, 23:25, 12:17
KSK NOTEĆ: S. Sroczyński 13 (2), Wierzbicki 10 (3), Ratajczak 8 i 8 zb., A. Filipiak 5, 8 as., 6 prz., 6 str., 4 zb., Dusiło 0 oraz Kozłowski 13 (2), Michałek 11 i 7 zb., Maciejewski 2.
EXACT SYSTEMS ŚLĄSK: M. Kulon 13 (1) i 10 zb., Hajnsz 11 (1) i 6 zb., Mróz 6, Jakubiak 3 (1), Stawiak 2 oraz Krakowczyk 16 (3), Gworek 9 (2), Wnętrzak 4, N. Kulon 4.

Trener Łukasz Żytko mógł już skorzystać z rozgrywającego Aleksandra Filipiaka (starał się jak najszybciej wyleczyć uraz stawu skokowego), ale nie zagrał najlepszy strzelec Dawid Adamczewski (przeziębienie).

Wszystko układało się po myśli graczy Noteci do 25. minuty. Prowadzili 40:32, ale w ciągu kilkudziesięciu sekund pozwolili rywalom na odrobienie strat (42:41). Po 3. kwartach inowrocławianie przegrywali tylko 50:51, ale fatalnie rozpoczęli ostatnią część meczu (0:10). Nie potrafili zatrzymać bardzo skutecznego Macieja Krakowczyka (6/12 z gry).

Po porażce ze Śląskiem szansa Noteci na zajęcie miejsca w czołowej 10 mocno zmalała. W sobotę czeka ją daleki wyjazd do Krosna (godz. 17). W innej zaległej potyczce pierwszej ligi Astoria Bydgoszcz przegrała z Biofarmem Basketem Poznań 68:76.

DOMINO - TREFL II 71:83

Kwarty: 17:18, 18:20, 19:19, 17:26
DOMINO: Libner 18 i 11 zb., Marciniak 15 (3), Pomieciński 6 i 10 zb., Lewandowicz 2, Warchowski 0, 8 as, 7 str. oraz Majer 14, 8 zb., 3 prz., Borowicz 9 (1), Milak 7 (1), Głowicki 0, Walczak 0 i 6 as.
TREFL II: Kulka 28 (1), Dzierżak 17 (1), Sikora 10 (1), Karwowski 2, Dylicki 0 oraz Szczepanik 12 (2) i 11 as., Jankowski 7 (2), Ciesielski 4, Putra 3 (1), Mochnacz 0, Grzesiowski 0.

Spotkanie było wyrównane do 34 minuty (64:64). Jednak końcowy fragment Domino przegrało aż 7:19. Znakomicie w tym okresie w barwach sopockiej drużyny grali Grzegorz Kulka (11/11 za 1, 7/8 za 2) oraz Paweł Dzierżak (4/5 za 1, 5/11 za 2). Dobrze dysponowany był też inowrocławianin Damian Szczepanik (5/8 z gry). W kujawskiej ekipie Mateusz Marciniak błyszczał głównie w 3. kwarcie (3/8 za 3). Pod koszem aktywni byli Rafał Libner (8/11 za 2) i Marcin Majer (6/13 za 2). W niedzielę w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Domino zagra w Gdyni z Itago (godz. 18).

W innych zaległych meczach: Asseco II Gdynia - Decka Pelplin 83:55, Politechnika Gdańska - SMS PZKosz. Władysławowo 119:82.