Arkadiusz Nauka

Bartosz z Katowic walczy w szpitalu o życie po zamachu w Strasburgu

Francuskie służby cały czas poszukują 29-letniego Cherifa Chekatta, który strzelał w centrum Strasburga Fot. zamachu w Strasburgu Francuskie służby cały czas poszukują 29-letniego Cherifa Chekatta, który strzelał w centrum Strasburga
Arkadiusz Nauka

Bartosz z Katowic został ranny w strzelaninie, do której doszło we wtorek wieczorem w centrum Strasburga. Francuskie służby podejrzewają, że był to atak terrorystyczny.

We wtorkowej strzelaninie, do której doszło w samym centrum Strasburga, zginęły trzy osoby (dwóch Francuzów i turysta z Tajlandii), a dwanaście jest rannych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel RP. Rodzina rannego została objęta opieką konsularną.

„Dziennik Zachodni” dotarł do bardziej szczegółowych informacji, z których wynika, że polska ofiara zamachu to 36-letni katowiczanin, Bartosz - pracownik Parlamentu Europejskiego, mieszkający na co dzień w Strasburgu.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
SPRAWCA ZAMACHU W STRASBURGU ZASTRZELONY

- Chodziliśmy razem do podstawówki, koleżanka z jego rocznika wspomina, że od dziecka miał dar do języków obcych - informuje kolega Bartosza. - Przeprowadził się do Francji i zamieszkał w Strasburgu. Nie miał żadnych problemów, jest powszechnie lubiany - dodaje.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.