Anna Kopeć

Baseny w mieście nieczynne. Działa już za to Pływalnia Kameralna

Na basenie przy ul. Mazowieckiej 39C można pływać w godz. 6.15-21.45, a także korzystać z sauny suchej, jacuzzi, biczy i masaży wodnych Fot. BOSIR Na basenie przy ul. Mazowieckiej 39C można pływać w godz. 6.15-21.45, a także korzystać z sauny suchej, jacuzzi, biczy i masaży wodnych
Anna Kopeć

Do 1 września nieczynny jest Włókniarz, basen na Stromej zostanie otwarty jesienią. Po liftingu działa już za to Pływalnia Kameralna

Pływalnia Kameralna to dobre miejsce na relaks, aktywność ruchową i rehabilitację. Basen nie jest zbyt głęboki, a więc bezpieczny. To idealne miejsce do nauki pływania - ocenia Jadwiga Masłowiecka, jedna z klientek obiektu przy ul. Mazowieckiej 39C.

- Ja sobie bardzo chwalę zajęcia z aqua aerobiku. To bardzo dobry sport, który nie obciąża stawów - dodaje Iwona Lenczewska-Sykulska, która w wodzie ćwiczy już od 11 lat.

Panie razem z Janiną Baranowską zapisały się na te zajęcia w nowym sezonie. Wczoraj ich pływalnia została otwarta po półtoramiesięcznym remoncie.

- Kosztem prawie 370 tys. zł wymieniono kanały i centrale wentylacyjne obsługujące halę basenową, zaplecze szatniowe i jacuzzi. W tym samym czasie zostały usunięte zniszczone płytki ceramiczne okalające nieckę i ułożone nowe o większej wytrzymałości i ścieralności - informuje Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zajęcia aqua aerobiku i rehabilitacji ruchowej na Pływalni Kameralnej rozpoczną się od września, bo do tego czasu obiekt przeznaczony jest dla klientów indywidualnych. Z uwagi na remonty na pozostałych pływalniach BOSiR wstrzymał wszelkie rezerwacje.

Do 1 września zamknięta będzie Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4. Tu właściwie już w lipcu rozpoczęła się modernizacja instalacji wodnej basenu sportowego, brodzika i wanny spa oraz remont pomieszczeń socjalnych ratowników i instruktorów. Teraz wymieniana jest część rurociągów instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej. Serwisowana będzie zjeżdżalnia i wentylacja, odmalowane zostaną też niektóre pomieszczenia.

Z kolei na Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej 1A trwają prace wykończeniowe, by rozbudowany obiekt w nowej odsłonie został udostępniony białostoczanom jesienią. Ma to być najnowocześniejszy basen w Białymstoku połączony z aquaparkiem. W strefie basenowej będzie można przyjąć niemal dwa razy więcej osób niż dotychczas. W planach jest także wodny plac zabaw dla dzieci, basen szkoleniowy z ruchomym dnem, dwie zjeżdżalnie, sauny i grota solna.

Anna Kopeć

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.