Krzysztof Bednarek

Będą pieniądze na rozwój i ważne inwestycje

Umowy w ramach kontratu samorządowego podpisane zostały w Starostwie w Drawsku Fot. Starostwo Powiatowe Umowy w ramach kontratu samorządowego podpisane zostały w Starostwie w Drawsku
Krzysztof Bednarek

Przedstawiciele gmin i powiatów podpisali umowy w ramach kontraktu samorządowego Strefa Centralna.

Kontrakt samorządowy Strefa Centralna obejmuje projekty o wartości 52,7 mln zł, które bedą wykonywane na terenie powiatów drawskiego, łobeskiego i świdwińskiego. Gminy i powiaty otrzymają 35,2 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

To już jest pewne, bo 3 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisane zostały umowy pomiędzy marszałkiem województwa a przedstawicielami samorządów. Nas interesuje, jakie zadania realizowane będą w powiecie drawskim. Gmina Czaplinek otrzyma 1,6 mln zł dofinansowania na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Pławieńskiej oraz 2,5 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Broczynie.

PKS Złocieniec otrzyma 5,3 mln zł dofinansowania na zakup nowoczesnego taboru. Powiat drawski dostanie 5,2 mln zł na restrukturyzację szkolnictwa zawodowego. Starostwo realizowało będzie dwa projekty, których celem jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego. Obejmą one 6 szkół na terenie powiatu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Kaliszu Pomorskim, ZSP w Złocieńcu oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim wraz z filią w Czaplinku.

Działania obejmą 400 uczniów, a wsparcie z RPO pomoże zorganizować staże i praktyki zawodowe, zapewni uczniom stypendia, doradztwo zawodowe, kursy i szkolenia. Zaplanowano kursy kwalifikacyjne w kierunku Technik Cyfrowych Procesów Graficznych, prawo jazdy kat. B, kurs Event Manager, spawalniczy, obsługi kas fiskalnych, kulinarny.

Dzięki realizacji projektu wzrośnie efektywność kształcenia zawodowego poprzez dostosowanie do wymogów rynku pracy, co zwiększy szanse na zatrudnienie. Istniejąca baza dydaktyczna zostanie unowocześniona, zostaną wprowadzone nowoczesne formy i metody kształcenia, a uczniowie zdobędą dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie.

Biuro obsługi Kontraktu Samorządowego znajduje się w wydziale inwestycji i zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.