Będą szukać nowotworów w obu lubuskich stolicach?

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Będą szukać nowotworów w obu lubuskich stolicach?

Jarosław Miłkowski

Z urządzenia, które sprawdzi, gdzie w ciele może być nowotwór, korzysta 1,5 tys. Lubuszan rocznie. Najpierw miałoby ono trafić do Gorzowa, ale marszałek chce, by pieniądze dorzuciło miasto.

- Tak jak w tym roku lobbujemy za tym urządzeniem dla Gorzowa, tak w przyszłym roku będziemy lobbować dla Zielonej Góry – mówiła wczoraj przy gorzowskim szpitalu marszałek Elżbieta Anna Polak. Kilkadziesiąt metrów od budowanego już ośrodka radioterapii apelowała do władz Gorzowa, by dołożyły się do kupna urządzenia PET, które jest w stanie bardzo dokładnie przebadać człowieka od stóp po sam czubek głowy.

Z tego urządzenia, którego dziś nie ma w żadnym lubuskim szpitalu, mogłoby korzystać rocznie co najmniej 1,5 tys. osób. Tylu właśnie Lubuszan jeździ na badania tym urządzeniem do sąsiednich województw.
Zakup urządzenia PET to wydatek od 3 do 6 mln zł. Marszałek dał już 1,7 mln zł. Chce, by taką kwotę dołożył też Gorzów. Prezydent Jacek Wójcicki nie mówi „nie”. W Zielonej Górze PET-a na razie nie chcą. Mógłby on być dopiero od 2019 r.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.