Będzie hotel w Starym Browarze

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Oberlan

Będzie hotel w Starym Browarze

Małgorzata Oberlan

Wszystko wskazuje na to, że w sercu Torunia powstanie nowy, piękny hotel. Grupa kapitałowa Satoria chce go stworzyć w Starym Browarze. Kupiła też od miasta przyległą kamienicę.

Zabytkowa kamienica przy ul. Wielkie Garbary 2 od dawna jest w opłakanym stanie. 19 września miasto sprzedało ją jednak w przetargu za 2 mln i 21 tys. zł. Nowym właścicielem jest spółka Polskie Projekty Inwestycyjne, wchodząca w skład grupy kapitałowej Satoria. To w 100 procentach polski kapitał, posiadający 7 własnych hoteli klasy biznes i turystycznej, marek Best Western, START hotel, RT Hotels w Warszawie i Krakowie.

- Przedstawiciele firmy Satoria Group spotkali sie niedawno z prezydentem i urzędnikami. Mają wizję stworzenia kilkugwiazdkowego hotelu, wykorzystując nie tylko Stary Browar, ale i sąsiadującą z nim kamienicę przy ul. Wielkie Garbary 2 - mówi Adam Popielewski, architekt miasta.

Przypomnijmy, że Stary Browar od lat straszy pustką. Miasto sprzedało go w 2006 roku za 3 mln zł spółce Polskie Pierze i Puch, należącej do biznesmena Krzysztofa Mielewczyka. Ten obiecywał w zabytku otworzyć hotel Hilltona. Niestety, zmarł tragicznie w wypadku lotniczym w 2013 roku. Zabytek odziedziczyła żona. Teraz są realne szanse, by odżył.
Zobacz jakie jeszcze są plany hotelowe w Toruniu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.