Będzie malował Ducha puszczy. Na żywo, przez cztery godziny

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Jerzy Doroszkiewicz

Będzie malował Ducha puszczy. Na żywo, przez cztery godziny

Jerzy Doroszkiewicz

W najbliższą niedzielę artysta plastyk na oczach widzów będzie tworzył obraz o wymiarach 180 na 240 cm. W centrum miasta chce pokazać „Ducha puszczy”.

To nie pierwszy raz, kiedy Grzegorz Radziewicz pokazuje publicznie, jak powstają obrazy. Malował już podczas koncertów czy w trakcie festiwalu światła Lumo Bjalistoko. Teraz ma nowy pomysł - chce namalować „Ducha puszczy”.

- W ciągu czterech godzin stworzę kilka obrazów, za każdym razem ten wcześniejszy zamalowując na zasadzie komiksu, historyjki obrazkowej - zdradza białostocki artysta. - Jeśli ktoś będzie przez pełne cztery godziny siedział i patrzył, pozna cały ciąg opowieści. Będzie w niej wolność, niezależność od wszystkiego, od wszelkich ograniczeń - opowiada.

Malarski performance będzie częścią imprezy Placartowo 2018!

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.