Będzie mniej łóżek na oddziałach, bo w szpitalach brakuje pielęgniarek

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Jarosław Miłkowski

Będzie mniej łóżek na oddziałach, bo w szpitalach brakuje pielęgniarek

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie prawdopodobnie trzeba będzie zlikwidować około 100 łóżek. W Zielonej Górze ubędzie 36 miejsc dla pacjentów. To efekt nowego prawa, które każe dostosować liczbę łóżek do liczby pielęgniarek.

- Ja tym jestem przerażona. Teraz trudniej będzie się dostać do szpitala - uważa Danuta Waluk z Gorzowa. Tutejszy szpital wojewódzki do końca czerwca prawdopodobnie zlikwiduje niecałe 10 proc. łóżek. Powód? Bo w życie weszło rozporządzenie ministra zdrowia, które wprowadza minimalne wskaźniki zatrudnienia pielęgniarek.

CZYTAJ DALEJ:

  • Kolejne problemy w szpitalach
Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.