E. Abramczyk, J. Maciejewska

Będzie możliwa uczelnia federacyjna

Wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że Konstytucja dla nauki będzie korzystna dla dużych i regionalnych uczelni. Fot. Grzegorz Olkowski Wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że Konstytucja dla nauki będzie korzystna dla dużych i regionalnych uczelni.
E. Abramczyk, J. Maciejewska

Uczelnie badawcze i uczelnie federacyjne. Inne zasady finansowania. To tylko część zmian, które ma wprowadzić Konstytucja dla nauki.

- Konstytucja dla nauki będzie miała charakter unikalny i przełomowy - zapewniał wczoraj w Bydgoszczy wicepremier JarosławGowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wczoraj gościł on na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Konstytucja dla nauki to nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, która ma wejść w życie od przyszłego roku akademickiego. Do 19 października ministerstwo zbiera opinie na temat przedstawionej we wrześniu propozycji. - Ustawa zdecydowanie poszerza autonomię uczelni, które będą samodzielnie podejmować fundamentalne dla siebie decyzje - mówi wicepremier.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
E. Abramczyk, J. Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.