Będzie można studiować zarządzanie kryzysowe w środowisku na UKW w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna Dworska

Będzie można studiować zarządzanie kryzysowe w środowisku na UKW w Bydgoszczy

Katarzyna Dworska

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego już szykuje nową ofertę dla swoich studentów.

Od następnego roku akademickiego wśród kierunków pojawi się po raz pierwszy zarządzanie kryzysowe w środowisku. Będą to studia inżynierskie, które potrwają siedem semestrów. - Uruchomimy je na wydziale kultury fizycznej, zdrowia i turystyki - mówi Małgorzata Jendryczka, rzecznik UKW. - Do wyboru będą dwie specjalizacje: zarządzanie kryzysowe w środowisku atmosferycznym i w środowisku wodnym.

Na ich stworzenie wpłynęły badania rynku i zmieniający się klimat.

- Absolwenci nowego kierunku będą mogli znaleźć pracę w urzędach miejskich, wojewódzkich oraz w jednostkach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym - dodaje Jendryczka.

Druga nowość ucieszy osoby, które już studiują turystykę i rekreację. Od października startują studia drugiego stopnia na tym kierunku. Na początku miesiąca wydział humanistyczny UKW uzyskał także uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w językoznawstwie.

Obecnie na uniwersytet uczęszcza 12 tys. osób. Każdego roku w szeregi żaków wstępują 4 tys. „pierwszoroczniaków”. - Obecnie mamy 45 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia - uzupełnia Jendryczka. - Lingwistyki stosowane i filologie są traktowane jako specjalizacje, stąd ta liczba jest mniejsza.

Katarzyna Dworska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.