Tomasz Mikulicz

Będzie ul. Łupaszki w Białymstoku. Tak zdecydowali radni. Prawosławny radny: Ten człowiek miał krew na rękach

Będzie ul. Łupaszki w Białymstoku. Tak zdecydowali radni. Prawosławny radny: Ten człowiek miał krew na rękach Fot. Archiwum IPN
Tomasz Mikulicz

To ulica na białostockich Skorupach. Jej patronem zostanie Zygmunt Edward Szendzielarz ps. Łupaszko. To postać wywołująca kontrowersje.

Jak można honorować takie osoby! Ten człowiek miał na rękach krew niewinnych ludzi - denerwował się Stefan Nikiciuk z Forum Mniejszości Podlasia.

Wczoraj radni głosami PiS zdecydowali, że ulica na Skorupach, która ma się łączyć z Ciołkowskiego dostanie imię majora Zygmunta Edwarda Szendzielarza ps. Łupaszko. To dowódca 5. Wileńskiej Brygady AK.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.