Będzie weto? Może to tylko gra o wizerunek

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Maciej Czerniak

Będzie weto? Może to tylko gra o wizerunek

Maciej Czerniak

Andrzej Duda grozi, że w kwestii ustaw o KRS i SN nie zgodzi się na przekroczenie „granic, które określił”. Czy to oznacza kolejne weta?

Wczoraj, kiedy na sejmowej komisji sprawiedliwości posłowie PiS-u i opozycji kolejny raz spierali się na temat poprawek do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, głos zajął prezydent Andrzej Duda.

- Określiłem, jakie są granice tego, co postrzegam jako dopuszczalną zmianę w tych ustawach - mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Wietnamie, gdzie właśnie przebywa z wizytą. - Powiedziałem, że na powrót do tych rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu się nie zgodzę. To jest ta granica, którą wtedy wytyczyłem.

Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.