Będziemy stolicą karate

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Adam Szczęśniak

Będziemy stolicą karate

Adam Szczęśniak

Za 4 miesiące Bydgoszcz będzie prawdziwą stolicą światowego karate. W „Łuczniczce“ odbędą się mistrzostwa świata w karate shotokan WSF.

Imprezę zaplanowano od 1 do 3 kwietnia 2016 r. Wczoraj gośćmi Iwony Waszkiewicz, zastępcy prezydenta Bydgoszczy, byli organizatorzy MŚ: Janusza Harasta - prezydent Polish Shotokan Karate Union, Piotr Gołębiewski - prezes Klubu Bushido, głównego organizatora oraz Adam Jaworski - dyrektor organizacyjny.

- Z ramienia Światowej Federacji Karate World Shotokan Federation organizatorem jest Stowarzyszenie Sportowe Bushido, przy współpracy z Urzędem Miasta, Urzędem Marszałkowskim i Wyższą Szkołą Gospodarki. Było to pierwsze robocze spotkanie, na którym - prócz przedstawienia dotychczasowych postępów - omówiono dalsze prace związane z bezpieczeństwem i promocją tego wydarzenia. Honorowy patronat objęli: prezydent Rafał Bruski i marszałek województwa Piotr Całbecki. Do grona patronów dołączył też ambasador Japonii Makoto Yamanaki - mówi Adam Jaworski.

W historii Polski nie było dotąd turnieju tej rangi i tej wielkości. Co więcej, w Bydgoszczy po raz pierwszy w historii zmagać się będą m.in. osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz z upośledzeniem umysłowym. Spodziewany jest udział ponad 1500 karateków z 50 państw, którzy rywalizować będą na 6 tatami w „Łuczniczce“.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.