Beskidy śląskie ferie zimowe 2018 żegnają z przytupem. Bajecznie śnieżna sceneria w Wiśle i Szczyrku

Czytaj dalej
Łukasz Klimaniec

Beskidy śląskie ferie zimowe 2018 żegnają z przytupem. Bajecznie śnieżna sceneria w Wiśle i Szczyrku

Łukasz Klimaniec

Atrakcyjnie zapowiada się w Beskidach ostatni weekend ferii województwa śląskiego. Bajecznie śnieżna sceneria i organizowane m.in. w Wiśle i Szczyrku wydarzenia zapowiadają znakomitą zabawę.

Już dziś w Wiśle ferie śląskie zakończą się widowiskowym akcentem – w centrum miejscowości zostanie rozegrany Narciarski Bieg Retro. Uczestnicy tego biegu w dawnych strojach narciarskich i starych nartach pobiegną w sztafecie oraz biegach indywidualnych, przypominając młodszej publiczności, w jakim sprzęcie niegdyś zaliczało się kolejne beskidzkie stoki. Zawody zapowiadają się widowiskowo ze względu na przewidywaną frekwencję przebranych w stroje retro uczestników. Od godziny 13 są przyjmowane zapisy, a zawody wystartują o 16.

Propozycje atrakcji na ostatnie dni ferii zimowych 2018:
Serwis specjalny Ferie 2018: Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy

Koniec ferii śląskich zbiega się w tym roku z rozpoczęciem igrzysk w Pjongczangu. Z tej okazji już wczoraj w centrum Wisły została uruchomiona Strefa Kibica Eurosportu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w której przez cały okres olimpiady codziennie od godziny 11 do 21 będzie można śledzić zmagania sportowców na wielkim ekranie, a przy okazji skorzystać z takich atrakcji jak lodowisko, laserowa strzelnica biathlonowa czy udział w konkursach z nagrodami.

Kończące się ferie dla Wisły były niezłe, choć – co podkreślają miejscowi górale – zima mogłaby przyjść wcześniej.
– Najważniejsze, że przez cały okres ferii wszystkie ośrodki narciarskie były czynne, a stoki dobrze przygotowane. Turyści mieli gdzie spędzić czas – przyznaje Łukasz Bielski z wiślańskiego urzędu.

Mocnym akcentem śląskie ferie zakończą się w Szczyrku, gdzie już dziś o 19 rozpoczyna się SnowFestFestival, jedna z największych imprez sportowo-muzycznych. Na terenie skoczni „Skalite” odbędą się ewolucje narciarsko-snowboar-dowe, a w amfiteatrze cykl koncertów wieczorno-nocnych. Jednocześnie centrum Szczyr-ku stanie się areną zlotu foodtrucków, które od piątku do niedzieli będą towarzyszyły festiwalowi.

Miłośników jazdy na nartach w ostatni weekend ferii Beskid Sport Arena w Szczyrku kusi Zimowym Miasteczkiem Milki, w którym znajdą się m.in. okulary wirtualnej rzeczywistości i kamery GoPro.

Rynek w Bielsku-Białej tuż przed ostatnim weekendem ferii
fot. jakub marcjasz
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.