Bez litości dla złych kierowców - kursów reedukacyjnych nie będzie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Sławomir Bobbe

Bez litości dla złych kierowców - kursów reedukacyjnych nie będzie

Sławomir Bobbe

Kierowcy którzy mieli nadzieję odzyskać prawo jazdy wszystkich kategorii na kursach reedukacyjnych są zawiedzeni. Przynajmniej przez trzy miesiące nie będzie to możliwe.

Największy problem po zabraniu „prawka” mają kierowcy zawodowi, bo wtedy tracą źródło zarobku i utrzymania. Żeby odzyskać uprawnienia, nie wystarczy jeden egzamin sprawdzający, tak jak w wypadku kierowców z prawem jazdy kat. B. Muszą zdawać na każdą kategorię osobno. To czas i spore wydatki. Ten problem miały rozwiązać kursy reedukacyjne wprowadzone zamiast egzaminu sprawdzającego kwalifikacje.

Ich wprowadzenie zapowiadano już na zeszły rok, termin jednak ciągle przekładano. Jednak poseł Ewa Kozanecka (PiS), która interpelowała do ministerstwa w tej sprawie uzyskała odpowiedź, że na kursy do WORD zgłaszać się można już od 4 czerwca tego roku.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.