Krzysztof Marczyk

Bez względu na problemy, polscy piłkarze są faworytami

W punktach przyjmowania zakładów bukmacherskich, jak zawsze przed ważnymi wydarzeniami sportowymi, panować będzie wzmożony ruch. Kibice wierzą w sukces W punktach przyjmowania zakładów bukmacherskich, jak zawsze przed ważnymi wydarzeniami sportowymi, panować będzie wzmożony ruch. Kibice wierzą w sukces biało-czerwonych
Krzysztof Marczyk

W piątek, 11 listopada, Polska zmierzy się na wyjeździe z Rumunią w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji.

Podopieczni Adama Nawałki w grupie E jak dotychczas uzbierali 7 punktów, pokonując Danię i Armenię oraz remisując z Kazachstanem. W każdym z tych spotkań nasza reprezentacja uchodziła za faworyta, ale o wygranych w pewnym stylu nie mogło być mowy. Jak będzie tym razem?

Polacy zagrają z niżej notowaną Rumunią, która w grupie ma 5 punktów. I znów bukmacherzy wyżej cenią biało-czerwonych. Efortuna za zwycięstwo gospodarzy płaci 3.05 zł, za remis 3.02, a za wygraną Polaków 2.54. Podobnie uważa Unibet (stawki wynoszą 3.00 za wygraną Rumunów, 3.10 za remis i 2.50 PLN za zwycięstwo polskiej kadry). Za każdą postawioną złotówkę na triumf gospodarzy Totolotek płaci 2.95 zł, za remis 3.00, a za komplet punktów Polaków 2.45 zł. Niemal identyczny w swych prognozach jest Bwin (2.95, 3.10 i 2.45 PLN). Także William Hill się nie wyłamuje i również za minimalnego faworyta uważa Polaków (3.10 za przegraną, 2.90 za remis i 2.37 za zwycięstwo Polski). Na bardziej wyrównane spotkanie stawia STS (odpowiednio 2.65, 3.00 i 2.50).

Swego optymizmu nie ukrywa za to Jan Bednarek, wiceprezes PZPN i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. - Chłopcy nie powinni nas zawieść - uważa. - Mamy klasowych zawodników i nie zmienią tego nawet problemy kadrowe. Na brak kontuzjowanego Arka Milika znajdzie się zastępstwo, a nawet dostający mniej minut w PSG Grzesiek Krychowiak jest na tyle profesjonalnym graczem, że w pełni wywiąże się z zadań postawionych mu przez selekcjonera. Jesteśmy faworytami - dodaje.

Ostatnio sporo mówiło się jednak o wewnętrznych problemach kadry i naruszaniu regulaminu przez piłkarzy na zgrupowaniu. - W rodzinie, a taką piłkarską rodziną jest przecież kadra, różne rzeczy się zdarzają, także te nieprzyjemne. Ale ci, którzy przekroczyli granicę, zostali ukarani. Ta sprawa jest już za kadrą. Należy o tym zapomnieć. Dajmy tym chłopakom trochę oddechu, niech myślą tylko o najbliższym meczu - podsumowuje J. Bednarek.

Ci, którzy nie zasiądą na trybunach stadionu w Bukareszcie, spotkanie będą mogli obejrzeć w telewizji. Mecz będzie transmitowała stacja Polsat od godz. 20.45.

Krzysztof Marczyk

W Głosie Koszalińskim pracuję od 2012 roku, najpierw na stanowisku dziennikarza sportowego. Teraz zajmuję się głównie edukacją, ekologią, inwestycjami oraz różnego rodzaju interwencjami i sygnałami od czytelników.


W wolnym czasie słucham muzyki filmowej i elektronicznej z lat 80. (w stylu Vangelisa, czy Tangerine Dream) pochłaniam książki, głównie polityczno-ekonomiczne, ale reportaże i biografie też lubią wpadać w moje ręce. Fascynuje mnie również ogrom kosmosu. Pod jednym warunkiem - jeśli dzieci pozwolą. Dzięki nim najwięcej czasu spędzam teraz w piaskownicach, na huśtawkach i wśród zabawek. Lubię dżem na każdej potrawie oraz pizzę z ananasem.  

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.