(ak, RZ)

Bezpieczny plac zabaw? Nie każdy!

(ak, RZ)

Sanepid przypomina o obowiązku wymiany piasku w piaskownicach - co najmniej dwa razy w sezonie wiosenno-letnim. Dla bezpieczeństwa!

Wymiana piasku dotyczy wszystkich piaskownic na placach osiedlowych, w przedszkolach w szkołach oraz w innych miejscach, w których przebywają dzieci. Taki obowiązek nakłada ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakażnych u ludzi.

Ponadto piaskownica powinna być zlokalizowana i zabezpieczona tak, by uniemożliwości dostęp do niej zwierzętom. Zalegające w glebie odchody są źródłem przenoszenia wielu chorób zakaźnych, m. in. glisty ludzkiej, psiej, kociej, owsików. Należy podkreślić, że piasek usunięty z piaskownicy nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Jak z obowiązku wywiązuje się Gmina Świebodzin? - Do końca miesiąca piasek we wszystkich piaskownicach będziejuż wymieniony. Nasza gmina robi to trzy razy w sezonie = informuje Joanna Bohuszko z urzędu miejskiego.

Problemy są za to z urzędzeniami na placach zabaw. Okres remontów zabawek dobiegł końca. Niektóre place mogą zostać ogołocone.

- Wiele urządzeń trzeba będzie usunąć. W większości powodem są akty wandalizmu - dodaje urzędniczka. Niechlubnym przykładem jest plac przy ulicy Brukowej.

(ak, RZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.