Julita Januszkiewicz

Bezpłatne urlopy samorządowców: Dyskretny urok bezpłatnego urlopowania

Od lewej: Jacek Chrulski, burmistrz Czarnej Białostockiej; Robert Wardziński, burmistrz Choroszczy; Radosław Dobrowolski burmistrz Supraśla Od lewej: Jacek Chrulski, burmistrz Czarnej Białostockiej; Robert Wardziński, burmistrz Choroszczy; Radosław Dobrowolski burmistrz Supraśla
Julita Januszkiewicz

Dzięki bezpłatnemu urlopowi włodarze gmin czy samorządowcy zapewniają sobie miękkie lądowanie po przegranych wyborach. I choć nie wszyscy później wracają do poprzedniego miejsca pracy, to zawczasu i tak korzystają z prawa do bezpłatnego urlopu. Są jednak wyjątki od tej zasady.

Złożenie wniosku o urlop bezpłatny w Urzędzie Miejskim w Łapach było czymś naturalnym - tłumaczy Urszula Jabłońska.

W latach 2007 - 2014 była sekretarzem gminy, a przez ostatnie cztery lata - burmistrzem Łap. 4 listopada 2018 roku, w drugiej turze wyborów samorządowych, przegrała z Krzysztofem Gołaszewskim. I to on przez najbliższe pięć lat rządzi Łapami. Urszula Jabłońska nie wróciła do magistratu na stanowisko sekretarza.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.