Bezpłatnie dla seniorów i mam z pomysłami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Joanna Pluta

Bezpłatnie dla seniorów i mam z pomysłami

Joanna Pluta

Już dziś po południu seniorzy powinni ruszyć się z domu i pójść do MCK w Bydgoszczy. A przedsiębiorcze mamy do urzędu miasta.

Dlaczego? Ponieważ o godz. 15 w https://pomorska.pl/wiecbork-gotowy-na-swieta-zobacz-zdjecia/ga/9160894/zd/16359142 zaplanowano spotkanie „Konsumencie III wieku, kupuj z głową - czyli prawo konsumenckie w praktyce”.

- Prawa konsumentów należą do tych najczęściej łamanych i najrzadziej egzekwowanych - mówią organizatorzy. - W dużej mierze wynika to z braku wiedzy, co nam tak naprawdę wolno, kiedy sprzedawca może postawić na swoim, a kiedy to my możemy mieć ostatnie słowo.

Na wykładzie, który poprowadzi adwokat Karolina Korkowska-Krokosz, seniorzy dowiedzą się między innymi tego, jak rozsądnie robić zakupy i przy okazji wiedzieć, z jakich przysługujących nam, a zagwarantowanych przez prawo, uprawnień możemy korzystać.

- Poruszymy między innymi takie zagadnienia, jak czym reklamacja różni się od gwarancji - kto decyduje o wyborze roszczeń i jak je realizować, jak kupować przez internet - czyli co to są umowy zawierane na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa - wymieniają organizatorzy z Izby Adwokackiej w Bydgoszczy, która jest partnerem Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Agora Nestora” w MCK.

Wstęp na ten wykład jest bezpłatny, podobnie jak na spotkanie o godz. 16.30 w Centrum Pracy i Przedsiębiorczości przy Mennicy. Tam powinny pójść przedsiębiorcze mamy, które marzą o założeniu działalności gospodarczej. Dowiedzą się, jak bez obaw założyć biznes i z powodzeniem go prowadzić.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.