Alicja Zboińska

Bezrobocie w Łódzkiem nieco wzrosło, ale i tak jest na rekordowo niskim poziomie

Bezrobocie w Łódzkiem nieco wzrosło, ale i tak jest na rekordowo niskim poziomie Fot. archiwum Polska Press
Alicja Zboińska

W grudniu po raz pierwszy od wielu miesięcy wzrosło bezrobocie w kraju i w naszym regionie. Mimo to i tak jest na rekordowo niskim poziomie. Eksperci prognozują, że w tym roku sytuacja na rynku pracy dalej będzie się poprawiać.

Pod koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kraju 6,6 proc. W województwie łódzkim ten wskaźnik wyniósł 6,8 proc. W porównaniu do końca listopada bezrobocie wzrosło w kraju i regionie o 0,1 punktu procentowego. Ale to i tak rekordowo niski wynik - pod koniec 2016 r. stopa bezrobocia w kraju wynosiła 8,2 proc., a w naszym regionie 8,5 proc.

Najlepsza sytuacja w województwie łódzkim jest w powiatach skierniewickim i rawskim, gdzie stopa bezrobocia pod koniec ubiegłego roku wyniosła 4,3 proc. W porównaniu do listopada 2017 r. nie doszło do zmian w powiecie skierniewickim, zaś w powiecie rawskim wzrost był minimalny - o 0,1 punktu procentowego. Pod koniec 2016 r. stopa bezrobocia w powiecie skierniewickim wynosiła 5 proc., a w powiecie rawskim - 5,5 proc.

Gdzie w województwie łódzkim jest najniższe bezrobocie, a gdzie najwyższe? Ile osób jest zarejestrowanych w poszczególnych urzędach pracy w Łódzkiem? O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.