Anna Skibicka

Białostocki aktor w hollywoodzkiej produkcji. TIR-em do Hollywood

Białostocki aktor w hollywoodzkiej produkcji. TIR-em do Hollywood Fot. archiwum prywatne
Anna Skibicka

Białostocki aktor wystąpi w hollywoodzkiej produkcji. Film fantazy wejdzie na ekrany już w przyszłym roku

To wszystko zaczęło się w połowie maja. Jedna z agencji dała ogłoszenie, że poszukują aktora, który ma prawo jazdy na TIR-a - mówi Sławomir Popławski. To aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Zgłosił się. I dostał angaż do hollywoodzkiej produkcji.

Opowiada, że nie było trudno, bo pracował przez osiem lat w Stanach Zjednoczonych, właśnie jako kierowca ciężarówki. - Nie ma przypadku w życiu. Kierowcą TIR- a zostałem niespodziewanie. Kolega dał mi znać, że jest wakat. Pierwszy kurs, Chicago- Kalifornia i już wylądowałem w Hollywood - śmiej się.

- Gram Polaka, Piotra. To przyjemny epizod. Przez jakiś czas moja postać ma styczność z głównymi bohaterami - zaznacza aktor.

To film fantazy. Akcja jest dynamiczna. Główny bohater jest agentem amerykańskich służb specjalnych. Swoje moce wykorzystuje nie tylko w przyzwoitych celach.

- Mnie nigdy nie ciągnęło do Hollywoodu, bo to jest dla mnie coś bardzo odległego - przyznaje Andrzej Zaborski, aktor znany z roli komendanta w serii „U Pana Boga”. - Teatr to inny rodzaj sztuki, ciężka harówa, ale daje więcej satysfakcji. Kontaktu z widzem niczym nie da się zastąpić. Podczas kręcenia filmu patrzy na aktora tylko szklane oko kamery.

Aktor zaznacza, że produkcje filmowe są bardziej opłacalne. Poza tym artysta staje się rozpoznawalny.

- Sławek jest tajemniczy i nic nam nie powiedział o tym, że dostał angaż. Oczywiście rola w takim filmie podnosi rangę samego teatru - dodaje Aleksandra Maj, była aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Sławomir Popławski zaznacza, że gra w teatrze jest dla niego najważniejsza. Już przygotowuję się do wrześniowej premiery.

- Wróciłem do Polski i mam wrażenie, że pobyt w Norwegii był tylko snem. A wczoraj musiałem się z niego obudzić - przyznaje Sławomir Popławski.

Poza grą w Teatrze Dramatycznym zagrał w takich produkcjach jak „M jak miłość”, „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Na wspólnej” oraz występował w kilku reklamach.

O filmie

Reżyseria: Andre Øvredal

44- letni norweski producent, reżyser, scenarzysta. Znany z takich produkcji jak: Trollhunter, The Autopsy of Jane Doe czy Future Murder

Fabuła: Mortal to film fantazy, opowiadający o młodym mężczyźnie, który odkrywa swoje boskie moce. Historia oparta jest na starożytnej norweskiej mitologii.

Główna rola: Natt Wolff

Amerykański muzyk, piosenkarz, kompozytor oraz aktor. Zagrał w serialu The Naked Brothers Band, The Fault in Our Stars, Peace, Love, & Misunderstanding i wiele innych. 23- latek wraz ze swoim bratem tworzą duet Nat&Alex Wolff.

Rola kobieca: Priyanka Bose

Indyjska aktorka i modelka. Zadebiutowała w nominowanym do Oskara filmie- Lion. W filmie Mortal zagra panią oficer amerykańskiej ambasady.

Miejsca: Norwegia

Pierwsza część nagrywana jest w Skandynawii. Reżyser wykorzystuje zachwycające norweskie krajobrazy.

Premiera filmu przewidziana jest na listopad 2018 roku .

Anna Skibicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.