Białystok bez budżetu na gwiazdkę

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Tomasz Mikulicz

Białystok bez budżetu na gwiazdkę

Tomasz Mikulicz

Drugie czytanie się nie odbyło. - Radni są nieprzygotowani! - grzmiał prezydent

Najwcześniej na sesji 16 stycznia będzie uchwalony budżet na 2017 rok. Radni PiS wysłali do prezydenta pytania, na które dopiero tuż przed wczorajszą sesją dostali odpowiedzi.

- Nie mieliśmy czasu się z nimi zapoznać - mówił radny PiS Tomasz Madras, szef komisji budżetu.

Radny PO Maciej Biernacki pokazywał, że odpowiedzi zmieściły się na sześciu stronach. Proponował, by zrobić kilka minut przerwy i po prostu to przeczytać.

Nic z tego. Podobnie jak dwa lata temu, Białystok nie będzie miał budżetu na gwiazdkę. Zgodnie z przepisami ostateczny termin to 31 stycznia.

- Oczywiście w szczególnie uzasadnionych przypadkach. A czy z takimi mamy do czynienia? - pytał prezydent Tadeusz Truskolaski. Przypomniał, że dobrym zwyczajem jest zgłaszanie poprawek podczas pierwszego czytania. PiS na poprzedniej sesji nie zgłosiło ani jednej.

- W klubie są tarcia o to, skąd zabrać, by mieć na sfinansowanie poprawek. Przykład? Radny PiS Zbigniew Brożek proponował przesunąć 490 tys. zł zarezerwowane dla policji na wsparcie sportu. Nie spotkało się to z aprobatą klubu - mówił w kuluarach prezydent.

Brożek potwierdza, że faktycznie dyskusje trwają. - Budżet będzie jednak na czas - zapewniał.

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.