Białystok. Dziś kolejny odcinek walki o absolutorium

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Białystok. Dziś kolejny odcinek walki o absolutorium

Tomasz Mikulicz

Prezydent odpowiedział na 84 pytania szefa komisji rewizyjnej. Ten, o dziwo, jest usatysfakcjonowany częścią odpowiedzi. Ale tylko częścią.

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji rewizyjnej radni będą kontynuować sprawę uzyskania przez prezydenta absolutorium.

Władze odpowiedziały na 84 pytania przewodniczącego komisji Piotra Jankowskiego z PiS. Ten pytał chociażby, dlaczego z zaplanowanych 150 tys. złotych na uregulowanie stosunków wodnych na terenie parku przy ul. Wierzbowej wydano tylko ponad 2 tys. zł. Jak wiadomo, niemal przy każdej większej ulewie park zamienia się w jezioro.

Prezydent odpowiedział, że autor koncepcji zagospodarowania parku stwierdził, że odwodnienie terenu może nie przynieść skutku.

- Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie podniesienie terenu o minimum 40-60 centymetrów. Jest to jednak niezgodne z obowiązującym planem miejscowym - czytamy w piśmie od prezydenta.

Inne pytanie, dotyczące 6 mln zł, jakie miasto miało wydać na rozbudowę szpitala PCK, prezydent skwitował, że firma która wygrała przetarg za prace budowlane życzy sobie ponad 8,3 mln zł.

- Część odpowiedzi faktycznie pokazuje, że o tym, iż nie wydano pieniędzy zdecydowały czynniki, na które urząd nie miał wpływu - przyznaje Piotr Jankowski z PiS, przewodniczący komisji rewizyjnej.

I przywołuje symboliczne już bulwary nad rzeką Białą - inwestycję przekładaną w kolejnych budżetach od 2010 roku.

- Nie wiem, czy jest sens dalszej współpracy z wykonawcą dokumentacji, który wciąż jeszcze jej nie wykonał - mówi Jankowski.

Odpowiedzi prezydenta posłużą radnym do podjęcia decyzji, czy przyznają w tym roku absolutorium. Poprzednio rada go nie dawała. Wszystko rozstrzygnie się na czerwcowej sesji.

Zobacz też Białystok. Konferencja PiS. Miejscy radni pytają prezydenta Białegostoku o poglądy i uchodźców

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.