Białystok. Gmina łaski pełna, czyli o hojności władz wobec Kościołów

Czytaj dalej
Tomasz Mikulicz

Białystok. Gmina łaski pełna, czyli o hojności władz wobec Kościołów

Tomasz Mikulicz

Prezydent Tadeusz Truskolaski nie przekazuje co prawda parafiom ziemię tak często jak jego poprzednik Ryszard Tur, jednak od początku urzędowania zrobił to 12 razy

"Kiedyś Tur, teraz następny darczyńca", "To ofiara za poparcie w wyborach", "Osiem działek oddanych za bezcen a dług miasta kosmiczny. W okolicy pięć parafii, mało? "

Takie komentarze pojawiły się na naszym forum gdy napisaliśmy, że miasto dało w darmowe użyczenie pół hektara ziemi przy ul. Narewskiej na rzecz parafii Matki Bożej Różańcowej. Według Adriana Mikołajuka z agencji nieruchomości Investor działka jest warta orientacyjnie około miliona złotych.

- Każdy związek wyznaniowy może ubiegać się o ziemię na cele sakralne. Wspomniana parafia starała się o to od dziewięciu lat - mówi wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Co ciekawe, jego partyjny kolega radny PO Maciej Biernacki ostro skrytykował decyzję władz. W poniedziałek mówił na naszych łamach, że Kościół jest na tyle majętną organizacją, że mógłby kupić od miasta ziemię. - A że ma powstać kolejny w Białymstoku kościół? I tak jest ich dużo. Zamiast kościołów trzeba budować żłobki! - twierdził Biernacki.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in:

jak użyczenie ziemi pod kościół tłumnaczy miejski magistrat

- jak taką decyzję ocenia etyk oraz ekonomista

- jakim jeszcze parafiom użyczył działek prezydent Białegostoku

 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.